Počuli ste už o cesnakovom čaji? Tento zázračný nápoj môžete použiť takmer na všetko!

Čaj z cesnaku síce neznie dvakrát lákavo a určite by ste ho nepodávali k nedeľnému koláču, ale my ho piť kvôli gurmánskemu zážitku ani neodporúčame. Má totiž jeden skvelý benefit, ktorý určite ocení 99 percent žien – pomáha pri chudnutí.

Počuli ste už o cesnakovom čaji? Tento zázračný nápoj môžete použiť takmer na všetko!
(zdroj: unsplash.com)

Urobte si z jeho pitia rituál

Cesnakový čaj je zázračný z jedného veľmi jednoduchého dôvodu: cesnak, ako jeho hlavná ingrediencia, je zázračný. Jeho ideálna denná dávka sú 3 strúčiky, ktoré si môžete dopriať v akejkoľvek forme (napríklad aj vo forme čaju). Takéto množstvo cesnaku totiž obsahuje asi 15 % odporúčanej dennej dávky vitamínu C, 17 % odporúčanej denne dávky vitamínu B6, 23 % odporúčanej denne dávky mangánu a 6 % odporúčanej dennej dávky selénu. Vráťme sa teda k cesnakovému čaju. Ak ho budete napríklad aj v chrípkovom období konzumovať pravidelne, mimoriadne tým pomôžete svojmu zdraviu, aj kráse. Cesnak totiž posilňuje imunitu a zároveň je prevenciou vzniku mozgovej príhody a iných srdcovo-cievnych ochorení.

Skúste aj cesnak v iných formách

Pri cesnakovom čaji môžeme hovoriť aj o chudnutí. Cesnak totiž nielenže odbúrava tuky a podporuje trávenie, ale aj potláča chuť do jedla a zrýchľuje metabolizmus. Znížite si ním tak hladinu zlého cholesterolu a počas chrípkového obdobia vás dokonale ochráni pred rôznymi vírusmi. Cesnak môžete, samozrejme, prijímať aj v inej podobe, než len ho piť ako čaj. Odporúčame nájsť si na internete recepty na cesnakové nátierky, ktoré sú už narozdiel od čaju aj chuťovým zážitkom, alebo urobiť si doma nakladaný cesnak či dokonca ho upiecť. To posledné je veľmi vhodné pre tých, ktorí naozaj nemusia cesnakovú arómu, či už vo vôni, alebo chuti. Stačí si pripraviť niekoľko celých hlavičiek cesnaku, mierne im zrezať vrchnú časť a hlavičky následne potrieť olivovým olejom. Potom ich poriadne zabaľte do alobalu, uložte na plech a dajte piecť do rúry na asi 35 až 45 minút pri teplote do 200 °C. Po upečení ich jednoducho rozbaľte a nechajte vychladnúť.

Nemáte radi cesnakový “odór”?

Na cesnakový čaj budete potrebovať len liter vody a asi 30 gramov roztlačeného cesnaku. Ten pár minút povarte v jednom litri vody a pite ešte teplý, pokojne aj počas celého dňa. Má antibakteriálne, antivírusové, antioxidačné a antimykotické účinky, ktoré prispejú k tomu, že sa budete cítiť ako znovuzrodení a plní zdravia. Báť sa nemusíte ani cesnakového zápachu, ktorý je obvykle po jeho konzumácii cítiť z úst. Po čaji nebude ani zďaleka taký výrazný, a ak by predsa, umytie zubov alebo žuvačka si s tým hravo poradia. Poprípade odporúčame do čaju vytlačiť šťavu z jedného citróna a pridať trošku medu a nasekaného zázvoru, čo zápach redukuje na maximálnu možnú mieru.